vrata2020

Garážové brány LOMAX umožňujú komfortné parkovanie aj pre veteránov

Garážové brány LOMAX umožňujú komfortné parkovanie aj pre veteránov

Späť
Štítky:

Garážové brány LOMAX umožňujú komfortné parkovanie aj pre veteránov

Obstaranie veterána znamená nutnosť uchovávať vozidlo v bezpečnom, suchom a tienistom prostredí. Tieto parametre najlepšie napĺňa garáž s kvalitnými bránami. Garážové brány LOMAX archívne vozidlo bezpečne zaistia a zároveň dostatočne odizolujú od poveternostných vplyvov.

Izolácia pred dažďom a vlhkosťou

 • S obstaraním veterána sa viac než s bežnými vozidlami spája potreba dostatočnej starostlivosti. Aj na tých najkvalitnejších materiáloch sa totiž postupne začne podpisovať čas. Spolu s nepriaznivými poveternostnými podmienkami sa tak môže celý proces urýchliť.
 • Zrejme najtypickejším rizikom u veteránov je korózia karosérie. Nevyhne sa jej žiadne auto. Jej nástup urýchľuje nepriaznivé počasie, najmä ak je veterán často vystavovaný dažďu.
 • Optimálnou variantou pre parkovanie archívnych vozidiel je preto garáž. Ak totiž vozidlo parkuje v suchom prostredí a nie je vystavené poveternostným vplyvom, životnosť jeho karosérie sa výrazne predlžuje. Základom sú v tomto smere kvalitné garážové brány.
 • Okrem nich je u zariaďovaní garáže pre veterána potrebné myslieť aj na ďalšie veci. Podobne ako u klasického automobilu - dostatočné odvetrávanie priestoru, a ak to dispozícia umožňuje, tiež odvod prebytočnej vody z garáže.
Veterán
Veterán

Garážové brány zaisťujú stabilnú teplotu

 • K znehodnoteniu materiálov u veterána môže dôjsť aj v aktuálnych letných mesiacoch. Plastovým a gumovým prvkom totiž dvakrát neprospieva ostré slnko.
 • Plasty kvôli nemu blednú, gumové časti sa zasa môžu vysušiť a následne popraskať. U gumy to predstavuje problém dvojnásobný. Väčšinou majú totiž tieto časti izolačnú funkciu.
 • Aj v tomto prípade tak príde pre majiteľov veterána vhod garáž, ktorá ponúka tienisté prostredie. Garážové brány sa potom vďaka svojej izolácii postarajú o pomerne stabilnú teplotu po celý rok.
 • Okrem toho priestor garáže môže slúžiť aj ako dielňa, priestor na uskladnenie pneumatík či miesto pre prípadné renovácie staršieho vozidla. Vďaka priehľadným hliníkovým sekciám na garážových bránach sa tak do tohto priestoru dostane dostatok svetla aj pri zachovaní súkromia.

Chrómované prvky vrátane siluety veterána

 • Práve sekčný typ je v súčasnosti najpopulárnejším riešením garážových brán. Nielen pri nich je možné využiť aj celého radu možností individualizácie. Základom všetkého je výber z viac ako 2500 dostupných farieb a dekorov.
 • Priehľadné časti už boli spomenuté, okrem nich sa však brámy dajú vyšperkovať aj o nerezové doplnky. Ich štýl a tvar si pritom opäť určuje sám zákazník.
 • Pomyselnou čerešničkou na torte je potom možnosť ozdobiť brány aj siluetou svojho veterána. Vďaka tomu tak má zákazník prakticky istotu, že jeho vjazd do garáže je absolútne unikátny.
 • Samotné archívne vozidlo je pritom vždy v bezpečí, suchu a tieni zaparkovaný v garáži. Aj vďaka kvalitným garážovým bránam LOMAX tak dostáva maximálne kvalitnú starostlivosť, ktorej je vďaka svojej hodnote hodný.
P7220223
P7220223